Konvence jsou pro lenochy a ustrašence

20.01.2021

V mém počítači se nachází program, který mi krátí život a komplikuje den. Je to email. Vypínám ho. Pustím ho kolem oběda a třeba večer. Neplaším se jako dřív. Pokud je to doopravdy důležité, ten člověk zavolá. A některá období v roce jsou natolik náročná, že to spraví jen 

CTRL + ALT + DEL


Email je pro mě jeden z nejhorších komunikačních kanálů vůbec. Měl své období slávy, tak jako telegramy nebo poštovní dopisy. S kýmkoliv vím, že potřebuji pracovat produktivně, efektivně a rychle, volím raději cestu chatů - Teams, Slack. Pro správu dat a kalendářů, info o zákaznících, návštěvách, hovorech, obchodech máme CRM Raynet. Sdílení poznámek Evernote a sdílení dokumentů Dropbox. 

Protože dát někoho do kopie emailu, 
to už je opravdu hodně velkej -oldskůl-


Včera jsem četla rozhovor s Filipem Dřímalkou v HN na téma digitalizace firem. Jasně, je to téma, které je ve vzduchu už dlouho. A kovidová situace náhle donutila většinu firem, škol a dalších institucí brát digitální transformaci vážně. 

Upřímně? Nechápu, jak bez digitalizace mohl 
kdokoliv existovat i před Covidem, ale ok. 


Co chci říct je, že mě na článku mimo jiné zaujala věta "Lidi přepnuli do on-linu, ale kopírují starý způsob práce".  Ano, někdy si to člověk neuvědomuje. Nahradit osobní schůzku, schůzkou přes Teams neznamená, že jsem prošel digitální transformací. 

Pokud to ale mám třeba takhle.. 

  • Mohu se kdykoliv dostat k informacím o našich klientech, o vývoji a úspěchu obchodních případů minulého měsíce. 
  • Mohu si zjistit, co obchodní zástupce domluvil, na poslední schůzce s klíčovým klientem, aniž bych mu musela volat. 
  • Podívat se, v jaké fázi je rozpracovaná objednávka kávy v pražírně. Zjistit si desítky případů zpětně s vyhodnocením spolupráce, kvality dodané kávy, cen.
  • Mohu kdykoliv zjistit, kde přesně se nachází daný konkrétní typ kávovaru, kolik má porcí, jakou má servisní historii. Atd..atd.. 
  • A to vše jsem schopná vyřešit v sobotu odpoledne, z auta, když se vracíme z výletu. Bez nutnosti kohokoliv z kolegů bombardovat emaily nebo telefonáty. 
  • Tento stav já vnímám jako způsob práce v digitální době.

Nastavení mysli chvíli trvá


Mám to tak už od "pradávna", protože jsem ujetá na efektivitu práce a potřebuji mít vše dostupné odkudkoliv, ve chvíli kdy se rozhodnu pracovat.

Chápu, že převést vše do online světa, převést sebe do online světa, a najít si správný systém pro svůj obor, chvíli trvá. Ale je to věc, která se mnohonásobně vyplatí a poskytne vám neskutečnou svobodu.

To nejcennější co všichni máme, je náš čas


Mimochodem k tomuto tématu je skvělá kniha právě od Filipa - HOT jak uspět v digitálním světě.DALŠÍ ČLÁNKY NA BLOGU


Alesio před pár dny oslavilo 10 let. Kávová degustace u prvního klienta proběhla v červenci 2011 a já ji nestihla, protože jsem odjela do porodnice. Od té doby uplynula spousta vody a my se stali hlavními dodavateli kávy v mnoha velkých firmách. Největší pád jsem zažila v březnu 2020. Kdy ze dne na den utichly telefony a obrat...

Každý máme občas krizi a potřebujeme se někde inspirovat. Tady je 6 tipů kam chodím pro inspiraci. Třeba vám to pomůže, až bude vaše múza na dovolené tak, jako byla teď pár týdnů ta moje.

Nezajímá mne, čím se zabýváš. Chci vědět, po čem toužíš! V čem nám je dobře a hlavně co umíme lépe než ostatní? Děláme práci, při které se nekoukáme na hodinky a dokážeme ji dělat do noci? A dělali bychom ji, i kdyby nám za to neplatili?

Vždy je příjemné zjistit, že něco, v co jste doufali, se skutečně děje. Podnikání může být jednou z nejvíce vzrušujících možností v životě. A každý hledá jiné způsoby seberealizace.